LR aplinkos ministerija Miškų valdymo tarnyba

Informacija

Ankstesni įvykiai

2015.03.26
Akcija „Paukščiai grįžta namo“

 Pavasaris... Vis dažniau žvelgiame į dangų, laukiame sugrįžtančių paukščių. Pasitikdami sparnuočius Jaunimo mokyklos jaunieji miško bičiuliai ir rajono mokyklų mokiniai dalyvavo Generalinės miškų urėdijos  paskelbtoje akcijoje „Paukščiai grįžta namo“. Šiųmetės akcijos akcentas – moksleivių kurtų   filmukų apie gamtą, paukščius ir pavasarį konkursas. Rajone geriausiu darbu pripažintas ir respublikinei  vertinimo komisijai pateiktas Jonavos rajono vaikų globos namų auklėtinio Aleksandro Krikštapaičio sukurtas filmukas „Kaip smagu kaip gražu, kad pavasarį kartu...“, kuris pateko tarp 10 geriausių ir š. m. kovo 27 d. dalyvaus geriausių videofilmukų apdovanojimuose Generalinėje miškų urėdijoje.

2015.03.25
Kodėl naudinga kelti inkilus?

 delfi.lt projektas „Aplinkosauga“, 2015 m. kovo 19 d.

Inkilus statyti galima visus metus. Skirtingi paukščiai peri skirtingu laiku, kartais po kelias vadas, tačiau inkilų statymas nėra paprastas užsiėmimas. Netinkamai gaminant ar statant inkilą, darbas gali nueit šuniui ant uodegos.

2015.03.25
Sena inkilų kėlimo tradicija atgaivinama kasmet

 Tęsdama žymaus Lietuvos gamtininko profesoriaus Tado Ivanausko pradėtą gamtosauginę veiklą bei daugiau nei prieš 90 metų jo inicijuotą Paukščių dienos paminėjimą, Generalinė miškų urėdija kartu su visomis 42 miškų urėdijomis kasmet rengia paukščių sutiktuvių šventę „Paukščiai grįžta namo“. Šiemet šventę globoja aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas.

2015.03.17
Grįžtantiems paukščiams – nauji namai

lrytas.lt, 2015 03 10

Kokie ir kada į Lietuvą grįžta pirmieji paukščiai?
Į Lietuvą jau sugrįžo kai kurie šiltuose kraštuose žiemojantys paukščiai: pirmieji pasirodė kovai, vieversiai, pempės, gulbės, žąsys. Pastebėtos ir pirmosios gervės. Ši žiema buvo gana šilta, todėl šiemet ir pirmieji paukščiai grįžo šiek tiek anksčiau. Pavyzdžiui, kovų diena yra kovo 4 d., tačiau pirmieji kovai grįžo pirmosiomis vasario savaitėmis, kaip ir pempės ar vieversiai, kurių dienos minimos kovo 19 d. ir kovo 28 d. Tačiau didžiausi paukščių srautai turėtų grįžti šiomis dienomis.
Dažniausiai pirmieji sugrįžta tie paukščiai, kurie neišskrenda toli ir žiemoja Vokietijoje, Italijoje, Ispanijoje.
Jausdami, kad klimatas artėjant pavasariui tose šalyse švelnėja, jie ryžtasi grįžti į Lietuva, tikėdamiesi ir čia palankesnių oro sąlygų. Pasitaiko, kad paukščiai apsirinka: jei parskridus orai atšąla, jie vėl sugrįžta, kur šilčiau..

2015.03.13
Ką daryti, jei prieš akis išnyra vilkas ar lūšis?

Rūta Levickaitė, www.GRYNAS.lt, 2015 m. kovo 1 d.

Giria oro sąlygas

Visai neseniai, vasario pradžioje Lietuvos miškuose vykdytos vilkų ir lūšių apskaitos. Į miškus išsiruošę miškininkai, medžiotojai ir įvairių gamtosauginių organizacijų atstovai skaičiavo šių žvėrių pėdsakus ir juos registravo specialiuose žurnaluose. Šiemet orai buvo dėkingi ir nors pirmąją dieną daugiausiai aptikta nešviežių vilkų pėdsakų, antroji apskaitos diena buvo žymiai palankesnė – sniegas buvo vos iškritęs, todėl stebėti žvėrių judėjimą buvo lengviau. Kiek vilkų ir lūšių pėdsakų pavyko užfiksuoti, rezultatų teks dar palūkėti, jie žadami tik apie kovo vidurį, tačiau apskaitoje dalyvavę žmonės neslepia, kad pirmasis įspūdis neblogas, todėl viliamasi ir kaip įmanoma tikslesnių duomenų..

2015.03.05
Skelbimas

Vadovaujantis aplinkos ministro 2014 m. gruodžio 19 d. įsakymu Nr. Dl-1045 „Dėl valstybinės reikšmės miškų plotų schemų tikslinimo", parengtas Jonavos rajono savivaldybės valstybinės reikšmės miškų plotų schemos pakeitimo projektas. Organizatorius - Aplinkos ministerija. Rengėjas - Valstybinė miškų tarnyba.
Su projektu galima susipažinti Jonavos rajono savivaldybėje (Žeimių g. 13, Jonava). Viešas projekto svarstymas įvyks 2015 m. kovo 20 d. 10 vai. Jonavos rajono savivaldybės II a. A.Kulviečio salėje (Žeimių g. 13, Jonava).
    Informaciją teikia:
     1. Valstybinė miškų tarnyba, Pramonės pr. 11a, Kaunas , tel. +370 37 490220,                  

faks. +370 37 490251, ei. p. vmt@amvmt.lt; www.amvmt.lt ;
    2. VĮ Jonavos miškų urėdijos vyr. miškininkas Juozas Jaruševičius,                             

tel. +370 349 54567, mob. tel. 8 655 53104, el. p. j.jarusevicius@jmu.lt

2015.03.04
Aplinkos ministerija – ne kariuomenė, visų iš eilės nepriima

 Delfi.lt projektas „Aplinkosauga“, 2015 m. vasario 25 d.
Aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas siunčia aiškią žinią – norėti neužtenka, gamta rūpintis reikia profesionaliai.

„Skaičiai yra svarbūs, bet jie dar ne viską pasako. Norinčiųjų būti inspektoriais netrūksta. Šiemet jų pagausėjo 140-ia ir su laiku, tikiu, tai duos rezultatų“, – pasakojo Aplinkos ministras.
Šiemet prašymus tapti neetatiniais inspektoriais pateikė apie 300 asmenų. Į egzaminus, vykdomus regionų aplinkos apsaugos departamentuose, atvyko 228 pretendentai, o juos išlaikė ir įgaliojimus gavo tik 129 piliečiai.

Administracija

Girininkijos

Kiti padaliniai

Grįžti

Informacija

Administracija

Girininkijos

Kiti padaliniai

Grįžti