Jonavos MU
Mažmeninės malkų kainos (spausti čia...)
 Kalėdinių eglučių kainos (spausti čia...)

 
Mail-1 Mail-2 Mail-3 Mail-4 Mail-5
Pause button
Naujienos

arrow Apie musLR Aplinkos ministerija
Generalinė miškų urėdija prie Aplinkos ministerijos
 
  • English
  • Lietuvių
Meniu
Naujienos

Struktūra ir kontaktai

Veikla

Ankstesni įvykiai

Privačių miškų savininkams

Nuorodos

Klausimai

Apie mus

 

 

 Valstybiniai miškai 

 

 Valstybiniai miškai
Paieška
Lankytojų skaitliukas
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
.
Internete platinama klaidinga informacija apie biržių atrėžimą Jonavos miškų urėdijoje Spausdinti El. paštas

VĮ Jonavos Miškų urėdija reaguodama į Valstybinės miškų tarnybos Miškų kontrolės skyriaus Valstybinių miškų kontrolės poskyrio pareigūnų 2013 m. lapkričio mėn. pateiktas patikrinimo išvadas dėl biržių atrėžimo, ir nesutikdami su pateikta informacija, sudarė miškų urėdijos specialistų komisiją, kuri patikrino 23 biržes (34,0%) atrėžtas ištisinio matavimo metodu ir nustatė tik  +2,8% skirtumą nuo pirminių biržių atrėžimo dokumentuose pateiktų duomenų. Nustatytas biržėje augančių medžių stiebų tūrio skirtumas yra leistinoje ±3,0 % paklaidoje pagal Apvaliosios medienos bei nenukirsto miško matavimo ir tūrio nustatymo taisyklių 3.5 punkto reikalavimus.

        Apie atliktus patikrinimus ir nustatytus skirtumus tarp Jonavos miškų urėdijos specialistų ir Valstybinės miškų tarnybos pareigūnų. VĮ Jonavos miškų urėdija 2013 m gruodžio mėn. 31 d. raštu Nr.  SD – 702 informavo Valstybinę miškų tarnybą.

Neaišku, kodėl Valstybinė miškų tarnyba neatsižvelgdama į miškų urėdijos teiktą informaciją 2014 m sausio 02 d. interneto svetainėje paskelbė tikrovės neatitinkančią informaciją apie biržių atrėžimo kokybę VĮ Jonavos miškų urėdijoje.

Reaguodami į išplatintą klaidingą pranešimą ir siekdami nešališkai įvertinti biržių apmatavimo teisingumą, VĮ Jonavos miškų urėdija pakvietė Lietuvos nepriklausomų medienos matuotojų asociacijos specialistus, kad įvertintų biržių atrėžimo kokybę ir teisingumą miškų urėdijoje.

 Lietuvos nepriklausomų medienos matuotojų asociacijos specialistų pateikti rezultatai, patikrinus Dumsių girininkijoje medienos tūrių nustatymą, tik patvirtino, kad Valstybinės miškų tarnybos paskleista informacija nepasitvirtino. Galutinius kitų  biržių matavimo rezultatus miškų urėdija gaus vėliau. Kurią paskelbsime.

Apgailestaujame, kad internete platinama netiksli informacija klaidina visuomenę.

VĮ Jonavos miškų urėdija  kreipsis į Valstybinę miškų tarnybą dėl informacijos paneigimo.

Paskutinį kartą atnaujinta ( 2016 03 23 )
 
< Atgal   Pirmyn >
.
© 2017 VĮ Jonavos miškų urėdija
Ši svetainė veikia Joomla! pagrindu, pagal GNU/GPL licenziją.

www.jmu.lt