LR aplinkos ministerija Miškų valdymo tarnyba

Informacija

Naujienos

2015.02.11
Akcija „Miškas 2015“ baigėsi

Akcijos metu organizuoti susitikimai su miškų savininkais. Miškų pareigūnai, vykdydami akciją, konsultavo daugiau nei pusantro tūkstančio miško savininkų, medienos ruošėjų bei vežėjų. Akcijos metu nustatyti 103 miško kirtimo, medienos gabenimo ir kiti pažeidimai, iš jų -28 neteisėtų miško kirtimų atvejai, kurių metų iškirsta 610 kubinių metrų medienos. Vien prevencinių priemonių nepakako, todėl administracinėmis baudomis 2088 eurų suma nubausti 72 asmenys. Be to, už neteisėtus miško kirtimus pareikšta ieškinių už 19111 eurų dėl padarytos žalos aplinkai atlyginimo. Lyginant su praėjusių metų pradžia, sumažėjo neteisėtų kirtimų apimtys šalies miškuose ir Valstybinė miškų tarnyba tai traktuoja kaip vieną iš akcijos rezultatų.
Generalinė miškų urėdija primena, kad akcijos „Miškas 2015“ metu sausio pabaigoje surengtas reidas Ukmergės miškų urėdijos teritorijoje, kuriame dalyvavo ne tik Valstybinės miškų tarnybos pareigūnai, generalinis miškų urėdas Rimantas Prūsaitis ir aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas. Tąkart jis irgi pripažino, kad prevencinės priemonės ir vis didėjančios sankcijos už neteisėtą miškų kirtimą duoda teigiamų rezultatų. Anot ministro, dabar mišką vogti ryžtasi tik prisiekę vagys.
Nuo sausio nuolatos veikia Generalinėje miškų urėdijoje įsteigta mobilioji miško apsaugos grupė, į reidus išvykstanti bent du kartus per savaitę.
Akcija ,,Miškas 2015“ baigėsi, tačiau Valstybinės miškų tarnybos ir VĮ miškų urėdijų pareigūnai ir ateityje bus nepakantūs miškų grobstymui ir niokojimui.
Tokios prevencinės priemonės kaip akcija „Miškas“ rengiamos jau nuo 2002 metų.


Generalinės miškų urėdijos informacija
2015.02.11 18:02 Įkelta iš "Generalinė miškų urėdija" tinklalapio.
Adresas: http://www.gmu.lt.

Grįžti

Administracija

Girininkijos

Kiti padaliniai

Grįžti

Informacija

Administracija

Girininkijos

Kiti padaliniai

Grįžti