LR aplinkos ministerija Miškų valdymo tarnyba

Informacija

Naujienos

2014.12.18
Ateik ir parsinešk Kalėdas į savo namus!

Akcijos tikslas – ne varžytis kalėdinių eglių didumu, bet skatinti, populiarinti gamtosaugines idėjas, bendravimą šeimose,  keisti požiūrį ir į šventines tradicijas – nekirsti medžio, o pasitenkinti eglės šakute. Taip išsaugosime miške augančias eglutes, kurios puošia mūsų gamtą, o šventes sutiksime su papuošta natūralia eglės šaka.  Juk Kalėdų dvasią ir miško kvapą į namus gali atnešti ir nedidelė eglės šaka. Šventės trunka tik dvi savaites, po kurių nukirsta eglė tampa visiškai nereikalinga. Dovanodami eglutes miškininkai siekia atkreipti visuomenės dėmesį į tai, kad namus labai originaliai galima papuošti ir eglės šaka, nuo kurios jie prakvips mišku ir šventine nuotaika. Ir nebūtina vilkti viso medžio: juk svarbiausia – subtilus akcentas, kuris padėtų kurti šventinę nuotaiką

„Tikimės, kad kaip ir kasmet ši akcija ne tik daugybei namų suteiks šventinio jaukumo, bet ir padės išsaugoti mūsų miškus žaliuojančius. Juk didžiosios metų šventės – tai ypatinga nuotaika, nuoširdumas, artimųjų ir draugų būrys ir jas pasitinkant visai nebūtina kirsti eglučių“,– sako akcijos globėjas aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas.

Kad nekiltų pagunda eiti į mišką patiems skabyti eglės šakų, žaloti augančių medžius, siekiama kovoti su savivaliautojais, sustiprinta miškų apsauga, vykdomas budėjimas po darbo ir ne darbo dienomis, tikrinami prekiautojai.

Jonavoje eglučių ir pušų šakos bus dovanojamos šių metų gruodžio 18 dieną Sąjūdžio aikštėje nuo 13 valandos.

Šiltų ir malonių Švenčių Jums linkime!

 

Grįžti

Administracija

Girininkijos

Kiti padaliniai

Grįžti

Informacija

Administracija

Girininkijos

Kiti padaliniai

Grįžti