LR aplinkos ministerija Miškų valdymo tarnyba

Informacija

Naujienos

2015.12.03
Aukcionuose nupirkta beveik visa pasiūlyta apvalioji mediena

        Pasak generalinio miškų urėdo dr. Rimanto Prūsaičio, visose miškų urėdijose sklandžiai įvykusių aukcionų rezultatai rodo, kad auga apvaliosios medienos poreikis. Tam įtakos turėjo ir nuo šių metų lapkričio 1 d. įsigalioję Prekybos apvaliąja mediena taisyklių pakeitimai.
Lyginant parduotos apvaliosios medienos kainas su praėjusių aukcionų rezultatais, kainos ženkliai mažėjo pušies pjautiniesiems rąstams (9 proc.), smulkiesiems lapuočių rąstams (7,9 proc.), beržo popierrąsčiams (6,8 proc.). Kitų pjautinųjų rąstų kainos sumažėjo nežymiai, o malkinės, plokščių medienos sortimentų kainos netgi nežymiai padidėjo, tačiau bendroji vidutinė apvaliosios medienos kaina sumažėjo ir tai kelia nerimą miškininkams dėl būsimų ekonominiu požiūriu sudėtingų ateinančiųjų metų.

Išaugęs malkinės, plokščių medienos, kirtimo atliekų poreikis yra vienas iš rodiklių, kuris rodo, kad valstybiniuose miškuose gaminama mediena turi paklausą, o jos kokybė atitinka standartų reikalavimus ir šalies perdirbėjų lūkesčius.
Medienos perdirbėjai turi galimybę su miškų urėdijomis sudaryti ilgalaikes sutartis ir tokiu būdu užsitikrinti nuolatinį medienos tiekimo garantą iki 10-ies metų.

Generalinės miškų urėdijos informacija

Daugiau informacijos: Miško resursų ir prekybos mediena skyriaus vedėjas Gintaras Paltanavičius, tel. (8 5) 2734111, mob.tel. 861822001, el.paštas gintaras.paltanavicius@gmu.lt


2015.12.03 09:12 Įkelta iš "Generalinė miškų urėdija" tinklalapio.
Adresas: http://www.gmu.lt

 

Grįžti

Administracija

Girininkijos

Kiti padaliniai

Grįžti

Informacija

Administracija

Girininkijos

Kiti padaliniai

Grįžti