LR aplinkos ministerija Miškų valdymo tarnyba

Informacija

Naujienos

2015.06.11
Miškų gaisrų pavojus - didelis!

Tebevyraujant sausiems orams, kasdien ketvirtos klasės miškų gaisringumo apimama teritorija plečiasi. Vien tik per praėjusią savaitę Lietuvos miškuose užfiksuota 13 miško gaisrų. Ugnis pažeidė 5,17 ha miško plotą. Šiais metais iki birželio 10 d. Lietuvos miškuose užregistruota 62 miško gaisrai 16,07 ha plote, iš jų 20 miško gaisrų privačiuose miškuose 7,13 ha plote (2014 metais tuo pačiu laikotarpiu šalyje buvo užregistruota 89 miško gaisrai 150,19 ha plote).
Šiais metais miškų urėdijų priešgaisrinės komandos bei miškų pareigūnai, pagal gautus pranešimus apie kilusius miško gaisrus buvo išvykę į gaisravietes daugiau nei 320 kartų.

Kreipiamės į Jonavos  rajono gyventojus, poilsiautojus, miškų lankytojus ir prašome lankantis miškuose ir prie vandens telkinių laikytis Miškų priešgaisrinės apsaugos taisyklių.

Taisyklės draudžia:

Ø     naudotis atvira ugnimi (kurti laužus, deginti šiukšles), mėtyti neužgesintus degtukus, nuorūkas ir kitus daiktus, galinčius sukelti gaisrą, miške ir arčiau kaip 50 m. iki jo ribos;

Ø     deginti žolę, šiaudus miško žemėje ir žemės ūkio plotuose (pievose, ganyklose, ražienose ir pan.);

Ø     medžioti šoviniais, užkimštais įsidegančios medžiagos kamščiais;

Ø     pilti degalus miške į mašinų bakus.

Būdami gamtoje, laužus kurkite tik specialiai įrengtose poilsiaviečių laužavietėse, kurios pažymėtos atitinkamu ženklu. Laužavietės įrengiamos aikštelėse, esančiose ne arčiau kaip per 5 m. nuo medžių kamienų ir apsuptose 0,5 m. pločio mineralizuota (iki mineralinio dirvožemio sluoksnio išvalyta) juosta.

Pastebėję gaisrą, skubėkite jį gesinti. Panaudokite visas įmanomas priemones: užpilkite ugnį vandeniu arba smėliu, gesinkite žaliomis medžių šakomis.

Jei patys neįstengiate užgesinti ugnies, skubiai apie gaisrą praneškite VĮ Jonavos  miškų urėdijos budėtojui tel. mob. tel. 8-652-12335, priešgaisrinei gelbėjimo tarnybai bendruoju pagalbos tel. 112.

Būkime atsargūs su ugnimi!

VĮ Jonavos miškų urėdijos vyr. miškininkas  Juozas Jaruševičius

Grįžti

Administracija

Girininkijos

Kiti padaliniai

Grįžti

Informacija

Administracija

Girininkijos

Kiti padaliniai

Grįžti