LR aplinkos ministerija Miškų valdymo tarnyba

Informacija

Naujienos

2016.04.19
Nacionalinė miškasodžio talka – 2016 m.

     Talkoje dalyvavo ir maži ir dideli visi kas panoro įnešti savo indėlį į Lietuvos miškininkų organizuojamą Nacionalinę miško sodinimo šventę. Sodinti mišką nuo seno Lietuvoje garbingas darbas. Miškasodis buvo didelė šventė LIETUVOJE. Po žiemos ,,poilsio“  žmonės buvo pasiilgę žemės darbų,  miškasodis ir buvo šventa pareiga pasodinti medį ateities kartoms, sau ir savo vaikams. Miškasodis žmones suartindavo, suburdavo tarsi išbandydavo, ką žmogus gali padaryti, juk ateina darbymetis.
      Nenuostabu, kad ir dabar, Jonavoje į šventę susirinko per 130 žmonių.  Su puikia švente talkos dalyvius pasveikinęs miškų urėdas Rolandas Skuja, palinkėjo gerai ir naudingai praleisti laiką ir tuo prisidėti prie Lietuvos miškingumo didinimo ir pakvietė bendrai nuotraukai.
       Miškininkų parinktoje Dumsių girininkijos kirtavietėje Dumsiškių kaime buvo apsodinta 2,7 ha miško. Vieni sodino pušeles, kiti eglutes, beržus, juodalksnius bei ožekšnio krūmus. Daugeliui dalyvių tai buvo pirmasis miškasodis, todėl miškų urėdijos ir girininkijos specialistai rodė ir aiškino kaip paruošti medeliui sodinimo duobutes, kaip sodinti ir laikyti patį medelį ir kaip patikrinti, ar gerai pasodintas medelis. Per pusdienį buvo išsodinta 12,1 tūkstančių medelių, 6800 pušies, 4100 eglės, 600 juodalksnio, 400 beržo, 100 liepos ir 100 ožekšnio krūmų sodinukų,  kas sudarytų 2,2% nuo visų sodinamų medelių skaičiaus miškų urėdijoje. Kiekvienais metais miškų urėdija atkuria  vidutiniškai 190 ha ir įveisia po 5,0 ha miškų, išsodina apie 500-600 tūkst. medelių.
       Šventės pabaigoje buvo pastatyta atminimo lenta : „VĮ Jonavos miškų urėdijos miškasodžio talka 2016 m.“  Pasodinta visų šventės dalyvių atminimui100 vienetų liepaičių alėja. Talkos pabaigoje miškų urėdas Rolandas Skuja padėkojo visiems šventės dalyviams už puikų ir kruopštų darbą, įteikė atminimo dovanas. Šventės dalyvius vaišinome kareiviška koše ir arbata. Pasibaigus miškasodžiui linksmai šnekučiavomės, diskutavome ir kiekvienas skaičiavome po kiek medelių pasodinome.
{youtube}iy7kIv52uAE{/youtube}


 

Grįžti

Administracija

Girininkijos

Kiti padaliniai

Grįžti

Informacija

Administracija

Girininkijos

Kiti padaliniai

Grįžti