LR aplinkos ministerija Miškų valdymo tarnyba

Informacija

Naujienos

2015.10.09
Nauji medžioklės reikalavimai šernų kiekį sumažins perpus

        Medžiotojai sako, kad perpus sumažinti šernų sunku. Daugiau jų sumedžioti esą padėtų naktiniai taikikliai, kuriuos kritikuoja gyvūnų teisių gynėjai, o įteisinti siūlo Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba.
„Reikia mažinti vilkų populiaciją, nes jie šernus vaiko dešimtimis kilometrų“, – tikina Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininkas Bronius Bradauskas.
Kiaulių augintojai skundžiasi, kad ne visada pavyksta prisikviesti medžiotojus, jog šie nušautų užkratą nešiojančius šernus.

„Nenorime reguliuoti, kaip medžiotojams nušauti šerną, bet pagrindinis susitarimas, kad kritusius šernus reikėtų rasti ir pašalinti, o suradęs ir pranešęs žmogus gautų už tai atlygį“, – kalba Lietuvos kiaulių augintojų asociacijos prezidentas Algis Baravykas.
EK prašoma lėšų skatinti medžiotojus ir kitus miškų lankytojus pranešti tarnybai apie kritusius šernus. Kitų metų sausį-vasarį bus atliekama šernų apskaita. Kad ji būtų kuo tikslesnė, šiuos gyvūnus skaičiuos medžiotojai, miškininkai ir veterinarijos specialistai.

Skaityti daugiau: http://grynas.delfi.lt/aplinka/nauji-medziokles-reikalavimai-sernu-kieki-sumazins-perpus.d?id=69193488


2015.10.09 12:10 Įkelta iš "Generalinė miškų urėdija" tinklalapio.
Adresas: http://www.gmu.lt.

 

Grįžti

Administracija

Girininkijos

Kiti padaliniai

Grįžti

Informacija

Administracija

Girininkijos

Kiti padaliniai

Grįžti